Еквадорци покосиха Бока Хуниорс в 1/2-финала на Копа Либертадорес

Шесткратният победител в Копа Либертадорес Бока Хуниорс претърпя домакинска загуба от Индепендиенте дел Вале с 2:3 и отпадна в полуфиналите на тазгодишното издание на най-престижния южноамерикански турнир.

Еквадорският тим спечели и първата среща и отива на финала с общ резултат 5:3.

Кристиан Павон даде преднина на Бока в 4-ата минута, но защитникът Луис Кайседо 20 минути по-късно възстанови равенството. След почивката гостите вкараха две попадения в рамките на две минути (Бриан Кабесас 50`, Хосе Ангуло 51`), с което решиха спора в своя полза. Аржентинците успяха да върнат само един гол чрез Павон в последните секунди и напуснаха надпреварата.

В заключителната среща Индепендиенте дел Вале ще играе с колумбийския Атлетико Насионал, който елиминира Сао Пауло (4:1 общ резултат).