Еквадор напуска Копа Америка, Чили и Мексико не се победиха

Отборът на Еквадор практически приключи участието си на Копа Америка, след като претърпя второ поражение, този път с 2:3 от Боливия в предварителна група А.

На полувремето резултатът бе 3:0, а във втората част еквадорците вдигнаха оборотите, но стигнаха само до два гола, което бе недостатъчно предвид резултата. Енер Валенсия вкара първото попадение за символичните домакини, но след това се превърна в антигерой, след като не успя да се разпише от 11-метров наказателен удар.

В другата среща от тази група Чили и Мексико не успяха да излъчат победител, след като срещата завърши при резултат 3:3.

Начало на шоуто даде Висенте Вуосо в 21-вата минута, а 60 секунди по-късно Артуро Видал изравни. Раул Хименес отново даде преднина на гостите, но три минути преди почивката Едуардо Варгас върна равенството. Второ попадение на Видал изведе Чили напред преди почивката, но Вуосо "каза" последната дума 25 минути преди края на мача с втория си гол в срещата.