Екатерина Аврамова отново без конкуренция в София

снимка: Guliver/Getty Images

Екатерина Аврамова прибави нови три златни медала от държавното първенство по плуване в малък басейн на Спортната палата в София.

22-годишната състезателка на Олимпия отнесе конкуренцията на 200 свободен стил (жени) с 2:00,24 минути, като бе по-бърза с повече от 4 секунди от втората в дисциплината Лидия Иванова от Левски (2:04,30). Трета е Петя Димова (Младост 91) с 2:05,82 минути.

Аврамова бе безапелационна и на 50 метра гръб с 28,82 секунди, пред Габриела Георгиева (ЦСКА) с 29,91 секунди и Бояна Томова (Етър) с 30,81 секунди.

Участничката на Олимпиадата в Лондон миналата година прибави трето злато във вечерната сесия с отбора на Олимпия, който спечели смесената щафета на 4 по 50 съчетано с 1:50,70 минута.

Динко Гешев от Младост 91 спечели на 50 бруст при мъжете с време 28,20 секунди, а Мартин Желев (Дамини) очаквано бе най-бърз на 200 метра гръб с 1:59,37 минута.

Александър Николов (Черно море), който в петък подобри националния рекорд на 50 метра бътерфлай, спечели убедително и на 100-метровата дистанция на бътерфлай с 53,85 секунди, близо три секунди по-добро време от това на втория Цанко Цанков (56,37).

Трети е Виктори Йотов (Младост 91) с 57,83 секунди. Утре са последните дисциплини от шампионата на Спортната палата с начало 9.00 часа.