Ефектор и Пенчев отпаднаха от плейофите в Полша

снимка: plusliga.pl

Ефектор (Келце) с нападателя Николай Пенчев в състава отпадна от плейофите на първенството по волейбол в Полша.

В петия решителен двубой в серията Ефектор загуби с 0:3 (19:25, 22:25, 18:25) като гост на фаворита за титлата Ястжембски Венгел, а българският национал Пенчев реализира 8 точки.

Ястжембски спечели четвъртфиналите с 3:2 победи. В мач от 22-ия кръг на френското първенство Пари Волей с Тодор Скримов в състава си победи драматично с 3:2 (23:25, 21:25, 25:23, 25:20, 15:13) като домакин на Авиньон.

Българският нападател беше най-резултатен за парижани с 18 точки. В класирането в Лига 1 Пари Волей заема седма позиция с актив от 33 точки.

В турския шампионат Галатасарай и Владимир Николов победиха като гости Ейлюл Беледие (Сивас) с 3:1 (25:19, 25:21, 19:25, 25:17).

Топреализатор в мача стана бившият български национал Николов, който завърши с 20 точки.

Либерото Теодор Салпаров не беше в групата за мача на тима от Истанбул. Във временното подреждане Галатасарай заема четвъртото място с 39 точки, посочва БТА.