Едвин ван дер Сар подписа за още година с Манчестър Юнайтед

галерия:

Ветеранът на вратата на английския шампион Манчестър Юнайтед - Едвин ван дер Сар днес подписа нов договор с "червените дяволи", който ще го задържи на "Олд Трафорд" поне до лятото на 2011г.

 

Холандецът отлагаше решението си от началото на сезона до сега, тъй като на пътя му заставаха редица пречки. Контузии и семейни проблеми измъчваха Ван дер Сар през цялата футболна година на Острова. Освн редицата травми, съпругата на вратаря получи мозъчен кръвоизлив преди не повече от два месеца и от ръководството на Юнайтед позволиха на играча да си вземе отпуск по семейни причини.

 

От тогава насам, обаче, ситуацията около 39-годишният страж на Манчестър се подобри и той имаше възможност да премисли и да вземе решението, да продължи контракта си с английския шампион.

 

"Професионализмът и отдадеността на Едвин към играта му позволиха да се радва на футболно дълголетие и на много успехи, не само с Юнайтед, но и с Ювентус, и Аякс. Всички на "Олд Трафорд" се радваме, че той ще продължи да е с нас", коментира ситуацията мениджърът на "червените дяволи" - сър Алекс Фъргюсън.