Едно полувреме бе нужно на Арсенал, за да укроти Юнайтед (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборът на Арсенал разби гостуващия тим на Манчестър Юнайтед на "Емиратс" с 3:0, като всичко голове паднаха през първата част. Аарън Рамзи и Тио Уолкът пропуснаха да направят резултата още по-убедителен през първите 45 минути. Статистиката показва, че никога от както съществува Висшата лига, "червените дяволи" не са допускали 4 гола за едно полувреме.

След тази победа "топчиите" се завърнаха в топ 4, но вече заемат втората позиция, измествайки именно днешния си опонент. Двата тима са с актив от 16 точки, но головата разлика на лондончани е по-добра след този убедителен успех.

През първите пет минути от срещата Арсенал бе тимът, който доминираше на "Емиратс", но без да успее да организира опасно положение пред вратата на Давид де Хеа, въпреки двата изпълнени корнера.

При втората си по-опасна атака обаче Месут Йозил бе изведен от Аарън Рамзи от дясно на вратата на Юнайтед и немският национал остро промуши към Алексис Санчес. Последният атрактивно с петичка откри резултата - 1:0.

Не бяха изминали и 60 секунди и тимът на Арсенал вкара и втори гол. Триото в атака Уолкът - Санчес - Йозил заформи нова атака и последният бе непокрит на точката за дузпата, което му помогна да удвои аванса на тима си.

Постепенно играта се поуспокои и до 15-та минута нямаше интересни положения, тъй като преобладаваха грешките в средата на терена при изнасянето на топката.

След точно 20 минути игра, нещата на в Лондон изглеждаха предрешени. Нова скоростна атака на "топчиите" стигна до свободния Санчес от ляво, който с малко късмет премина през Матео Дармиан и с плътен шут по диагонала не остави шансове на Де Хеа - 3:0. Статистиката показва, че за първи път, от както е създадена Висшата лига, отборът на Манчестър Юнайтед допуска изоставане с 3:0 в началните 20 минути.

В 34-та минута резултатът спокойно можеше да набъбне на 4:0, но Аарън Рамзи пропусна прекрасна възможност. Отново Санчес бе в атака от ляво и центрира към далечната част на наказателното поле на Юнайтед, където бе именно уелсецът, който опита да засече от въздуха, но токата премина встрани от вратата.

След 40-та минута се забеляза оживление в редиците на "червените дяволи". Най-чистото полоцжение се откри пред Антони Марсиал, който получи пас на точката за изпълнение на дузпа от Дармиан. Нападателят се освободи по прекрасен начин от Пер Мертезакер и стреля необезспокяван, но уцели крака на Петър Чех и топката излетя далеч от рамките на вратата.

Луис ван Гаал направи две промени на почивката, като на терена се появиха Антонио Валенсия и Маруан Фламини, които замениха съответно Матео Дармиан и Мемфис Депай.

Смените на холандския мениджър дадоха резултат и тимът му започна по-настойчиво да атакуват и още преди да бъдат изтекли пет минути от почивката, те успяха да организират  две добри атаки, като при първата Ашли Йънг пробва изстрел, но Петър Чех спокойно улови.

Натискът на "червените дяволи" продължи и след изтичането на един час игра, като 15 минути след подновяването на играта те имаха сериозно предимство във владеенето на топката - 77% срещу 23%. Въпреки това обаче за те успяха отправят само още един точен удар, който Чех отново отрази.

В заключителните 10 минути от срещата двата тима сякаш доиграха двубоя, а в полседната минута от добавеното време Алекс-Окслейд Чембърлейн бе изведен добре в наказателното поле на Юнайтед, но ударът му срещна напречната греда.

Лидерът във временното класиране гостува на четвъртия в таблицата в най-интересния двубой от уикенда. След изиграването на вчерашните мачове, "топчиите" бяха изместени от Лестър, а "червените дяволи" загубиха лидерската палка след разгрома на Манчестър Сити над Нюкасъл.

Все пак двата гранда ще имат възможност да си върнат позициите, или по-скоро единият - този, който успее да победи.

Момчетата на Арсен Венгер не започнаха по най-добрия начин първенството на Острова, но в последните си четири мача записаха три победи.

20-кратните шампиони също са с подобна история - недобър старт, но три поредни победи им позволиха да се изкачат до първото място на Премиършип.

Арсен Венгер поставя на вратата Петър Чех. В защита ще са поставени Ектор Белерин, капитанът Пер Мертезакер, Габриел и Киърън Гибс. Санти Касорла и Франсис Коклен ще действат като защитна двойка халфове, а Алекс-Окслейд Чембърлейн, Месут Йозил и Алексис Санчес ще помагат на Тио Уолкът, който е сам в нападение.

За "червените дяволи" на "Емиратс" ще излезнат Давид де Хеа - на вратата. Пред него ще са Ашли Йънг, Крис Смолинг, Дейли Блинд и Матео Дармиан в защита. Майкъл Карик и Бастиан Швайнщайгер ще си партнират в средата на терена, а по двете крила ще действат Мемфис Депай и Хуан Мата. Антони Марсиал ще бъде единствен в нападение, а зад него е капитанът Уейн Рууни.