Едно голово положение донесе успеха на Суонси над Арсенал (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Суонси постигна труден успех с минималното 1:0 като гост на Арсенал в мач от 36-я кръг на английската Висша лига. Единственото попадение в срещата бе дело на резервата Бафетимби Гомис.

Със спечелените три точки играчите на Гари Монк събраха актив от 57 и се изравниха на седмото място със Саутхямптън, докато Арсенал изостава на три от Манчестър Сити, който е със 73, но и мач повече.

Още в 3-тата минута Оливие Жиру можеше да открие резултата, след като Аарън Рамзи проби от дясно и центрира към френския нападател, за който обаче бе много трудно да насочи опасно топката към вратата на Лукаш Фабиански.

4 минути по-късно дойде и първото нелошо положение за "лебедите" Анхел Ранхел се оказа в стрелкова позиция, след добро взаимодействие между Ки Сун-Юн и Джонджо Шелви, но изстрелът на Ранхел бе прекалено слаб, за да застраши Давид Оспина.

До 20-тата минута двата тима се надиграваха в центъра на терена, без да предприемат недомислени движения, които могат да им струват гол във вратата. Очаквано Арсенал бе по-активният отбор, но защитата на "лебедите" се държеше на ниво.

След още 15 минути игра нищо на "Емиратс" не се промени - двата тима бяха внимателни и се стараеха да не правят фрапантни грешки, които може да бъдат наказани в последствие.

До края на първата част не последва отново нищо интересно и двата тима се прибраха при резултат 0:0.

Втората част започна без промени в двата състава.

От началните минути играчите на Арсен Венгер започнаха да натискат противника си и въпреки че гостите стигнаха първи до изстрел, той бе неточен. Минута по-късно Рамзи проби добре от дясно и центрира към Жиру, но самоотвержена проява от страна на Федерико Фернандес предпази вратата на "лебедите" от попадение.

В 59-тата минута за първи път в срещата Лукаш Фабиански трябваше да се намесва решаващо, след като Санчес проби от ляво и подаде на свободния Жиру, който бе непокрит на точката за дузпата и стреля веднага, но кълбото попадна в обсега на стража.

Постепенно атаките на "топчиите" зачестиха и в 64-тата минута Фабиански отново трябваше да се намесва. Бившият страж на Арсенал спаси коварен удар на Санчес, който преди това се освободи от трима защитници в "бяло".

Най-чистото положение в мача до този момент за "артилеристите" дойде в 75-тата минтута, когато Санчес изведе с прекрасен пас Начо Монреал в наказателното поле на Суонси, но левият бек не успя да нанесе хубав удар, тъй като стреля от малък ъгъл.

Силен натиск на домакините, при който Фабиански бе обстрелян с четири удара в рамките на по-малко от две минути, като Санчес на два пъти, Рамзи и Тио Уолкът не успяха да изпънат мрежата зад полския страж.

Обратно на очакванията Суонси излезе напред в резултата. Бафетимби Гомис откри резултата, след като получи добро центриране от Джеферсън Монтеро и с глава преодоля Оспина.

Притиснати до стената, играчите на Венгер отново затвориха "лебедите" в собствената им половина, търсейки изравнително попадение. До края на срещата обаче късметът така и не им се усмихна и те допуснаха втора загуба като домакин през сезона.

Арсен Венгер е избрал да започне срещата с Оспина на вратата, а пред него в защита ще се подвизават Белерин, Мертезакер, Косчелни и Монреал. Касорла и Коклен ще са в близост до дефанзивната четворка, а Санчес, Рамзи и Йозил ще помагат на Жиру.

Гари Монк ще разчита на Фабиански, а пред него ще са Тейлър, Уилиамс, Фернандес, Ранхел. Ки Сун-Юн и Шелви ще действат като дефанзивни халфове. Сам в нападение започва Дайер, а зад него ще е Сигурдсон. По двете крила ще оперират Корк и Монтеро.