Едно българско участие в Лига Европа

снимка: Guliver/Getty Images

Едно българско участие имаше в днешните мачове от турнира  Лига Европа, след като Станислав Манолев беше титуляр през  всичките 90 минути за Динамо (Москва), който се наложи с 1:0  като гост над ПСВ Айндховен.

Крилото Александър Тонев беше  включен в групата на Селтик за гостуването на Динамо (Загреб),  но остана на резервната скамейка. Срещата нямаше отношение към  крайното класиране, тъй като динамовци- които спечелиха с 4:3,  бяха отпаднали.

Селтик пък знаеше, че продължава като втори в  група D. Московските динамовци завършиха единствени от всички  победители в групите на турнира със 100-процентов актив от 18  точки. Алексей Йонов вкара единствения гол в 90-ата минута, но и  холандците продължават напред, тъй като заеха втората позиция.

За първи път от 20 години Динамо (Москва) ще играе в  Европейските клубни турнири и през пролетта. Манолев беше почетен преди мача като бивш играч на ПСВ  най-вече заради положителното отношение на феновете, които  помнят, че българинът винаги е давал 100 процента от себе си.

Роденият в Благоевград полузащитник получи плакет от легендата  на клуба Вили ван дер Куйлен, наричан Мистър ПСВ, както и  огромен букет цветя от атрактивна блондинка. В 20-ата минута Йозефзоон елиминира Манолев, но защитата на  руснаците се справи с опасността. Но пет минути преди края на  първата част Станислав създаде отлична ситуация за своите след  пробив и прострелно центриране от ляво, но Юсупов не успя да  довкара топката в мрежата.

На стадион Максимир в Загреб местният Динамо и Селтик  направиха зрелищен мач със 7 гола, в който главно действащо лице беше 19-годишният Марко Пяца. Роденият през 1995-а флангови  играч и юноша на Динамо наниза три топки в мрежата на Селтик,  кой от кой по-интересни и атрактивни.

Крис Комънс, Стефан  Шчепович и автогол на Пиварич бяха головете за гостите. В група А в директен сблъсък за класиране Борусия  (Мьонхенгладбах) прие швейцарския Цюрих и го разби с 3:0. При  това положение зелено-черните оглавиха крайното класиране с 12  точки. Два гола вкара хърватинът Бранимир Хръгота, и двата през  второто полувреме. Патрик Херман откри в 31-ата минута.

В  другата среща от потока Виляреал (Испания) спечели с 2:0 като  гост на кипърския Аполон и зае 2-ата позиция. В група С на два пъти беше спиран мача между Бешикташ и  Тотнъм, който имаше отношение към това кой щеше да завърши първи в потока. В крайна сметка заради аварии с осветлението срещата  завърши с 30 минути след останалите, а турците спечелиха с 1:0 и оглавиха крайното класиране. Дженк Тосун в 59-ата минута вкара  единствения гол в мача.