Едисон Йорданов титуляр при нов успех на Дортмунд

снимка: bvb.de

Вицешампионът на Германия Борусия Дортмунд спечели и втората си лятна контрола до момента, след като днес "жълто-черните" надделяха с 4:3 над втородивизионния Хайденхайм.

Титуляр в състава на Дортмунд бе младежкият национал на България Едисон Йорданов, който отбеляза гол при успеха с 4:1 над Хесен Касел в първия спаринг за лятото. Йорданов бе заменен от Хенрих Мъхитарян на почивката, като този път българинът не успя да се разпише.

На почивката домакините изненадващо водеха с 2:1 на "Фойт-Арена" в Хайденхайм, след като попадения на Найдерлехнер и Лайперц доведоха до обрат след гола на Пиер-Емерик Обамеянг в 21'.

И през втората част двата тима не спряха да си отбелязват попадения, но този път "жълто-черните" от Дортмунд вкараха повече.

В 53' Хенрих Мъхитарян изравни за 2:2, но в 66' Майер отново изведе Хайденхайм за 3:2.

Крайното 3:4 бе оформено в последните две минути на срещата, когато елитният тим стигна до успеха. Отново Мъхитарян вкара за 3:3 в 71', а в 85' американецът Джоузеф Гай отбеляза за 3:4.

В следващата си контрола Борусия Дортмунд ще се изправи срещу отбора на Оснабрюк.