Едисон Йорданов поведе Борусия (Д) за обрат в контрола

снимка: ruhrnachrichten.de

Българският младежки национал Едисон Йорданов вкара решителен гол за Борусия Дортмунд при победата с 4:1 над Хесен Касел в първата предсезонна контрола на вицешампионите от германското първенство по футбол.

Старши треньорът Юрген Клоп беше принуден да заложи на по-голямата част от футболистите от втория си отбор и дори губеше с 0:1 на почивката, след като Денис Лемке беше дал аванс на Хесен Касел пред близо 15 хиляди зрители на "Ауещадион".

Борусия обаче успя да направи пълен обрат в рамките на няколко минути през второто полувреме, като в неговата основа беше българският национал.

В 63-та минута на мача Хенрих Мхитарян стреля опасно и неговият уадр беше избит в корнер, но последвалото центриране беше засечено от Едисон Йорданов, който изравни резултата при 1:1.

Хенрих Мхитарян сам даде аванс на Борусия в 66-та минута, а пет по-късно се разписа и Тамо Хардер, който добави с лекота отлично центриране отдясно.

Крайното 4:1 оформи Оливер Кирх в 77-та минута. Следващата контрола на Борусия Дортмунд е насрочена за 19 юли, когато съперник ще бъде Хайденхайм.