Един гол реши дербито между Юве и Милан (ВИДЕО)

Отборът на Ювентус спечели домакинството си на Милан с 1:0. Дербито на 13-я кръг от Серия А бе доста по-скучно от очакваното и не предложи зрелището, което феновете очакваха. Единственото попадение в срещата бе дело на Дибала през втората част.

Победата изкачи "старата госпожа" до 6-та позиция с 21 точки, а "росонерите" остават 7-ми с 20.

Преди началото на срещата "Марсилезата" огласи стадиона в памет на жертвите от терористичния атентат в Париж в края на миналата седмица.

Срещата започна сравнително равностойно, като през първите 10 минути двете 11-торки не успяха да организират нищо по-опасно пред една от двете врати.

До средата на първата част Донарума бе единственият футболист, който остави резултата 0:0. Момчетата на Масимилиано Алегри постоянно атакуваха, но младият страж на Милан успешно спираше всеки един техен опит.

В 41-вата минута удар на Ернанес срещна главата на Бонавентура и се изстреля коварно към вратата на "росонерите". За пореден път днес, а и през сезона, Донарума направи прекрасно спаяване и изби в корнер, след който обаче не последва нищо интересно.

След подновяването на играта, двата тима започнаха по-предпазливо да подхождат в срещата, като повече внимаваха да не допуснат гол, от колкото да вкарат такъв.

Най-чистото положение през втората част дойде в 60-та минута, когато Пол Погба реши да пробва рефлекса на Донарума. Французинът стреля от 20-тина метра, като топката бе добре насочена към горния десен ъгъл на вратата на Милан. Стражът на "червено-черните" обаче отново бе на място и с котешки рефлекс изби в корнер.

4 минути по-късно резултатът бе открит в полза на домакините. Пауло Дибала получи добро подаване в наказателното поле и пое на гърди, след което с мощен шут простреля вратаря на гостите за 1:0.

До края на срещата играчите на Шиниша Михайлович направиха няколко опита да изравнят, но в крайна сметка претърпяха поражение, което е първо за тях от пет мача насам.

Двата тима се намират един до друг във временното класиране. Гостите за момента са 6-ти с 20 точки, докато "старата госпожа" заема 7-та позиция с два пункта по-малко.

Двата италианска гранда започнаха слабо сезона, но постепенно влезнаха в игрови ритъм, като "росонерите" нямат загуба в последните 5 мача, записвайки три победи и две равенства.

"Черно-белите" от своя страна допуснаха поражени от Сасуоло преди два кръга, но след това записаха два успеха - 2:1 над Торино и 1:3 срещу Емполи.

Масимилиано Алегри ще стартира срещата с Буфон, Лихщайнер, Барзали, Киелини, Евра, Стураро, Маркизио, Погба, Ернанес, Манджукич и Дибала.

За "червено-черните" на терена ще излязат Донарума, Антонели, Романьоли, Алекс, Абате, Куцка, Монтоливо, Бонавентура, Нианг, Бака и Черчи.