Еден Азар под въпрос за полуфиналите

Плеймейкърът на Челси Еден Азар се контузи при победата на лондончани у дома с 2:0 над ПСЖ в Шампионската лига.

"Сините“ успяха да елиминират парижаните, след като първия мач загубиха с 3:1 във Франция.

Вчерашната вечер играчите на Жозе Моуриньо успяха да елиминират ПСЖ в изключително драматичен мач, в който липсваше звездата на гостите Златан Ибрахимович.

Демба Ба отбеляза решаващото попадение 3 минути преди края на мача. Общият резултат от двете срещи стана 3:3, но попадението, което Челси има в Париж стигна за директно продължаване в ½ финалите на турнира.

Сенегалският нападател получи шанс за изявя след като смени Франк Лампард в 66-тата минута. Този мач бе една от малкото изяви на Ба този сезон, но той оправдава доверието на Моуриньо.

Контузията на Еден Азар още в 18-тата минута помрачи до известна степен радостта на феновете. Той бе заменен от Андре Шурле веднага след това. Именно германеца откри резултата на двубоя още през първото полувреме, което остави крайния изход на срещата отворен.

Травмата на белгиеца се намира в прасеца и се очаква той да отсъства около две седмици. Играчът ще пропусне най-вероятно мачовете в Англия срещу Суонси и Съндърланд, но е почти сигурно ще бъде в готовност за дербито срещу лидера Ливърпул на 27 април. Най-вероятно той ще пропусне първия полуфинал от Шампионската лига. Съперникът на Челси ще стане ясен след жребия в петък.

„Еден има някакъв проблем с прасеца. Проблемът е свързан с мускула. Лекарите казаха, че не е сериозно положението, но той няма да играе поне две седмици. Нямам идеи колко точно трае възстановяването, но няма да избързваме в никакъв случай,“ каза мениджъра на Челси Жозе Моуриньо след мача на „Стамфорд Бриндж“.

Контузията на Азар е сериозен проблем за Специалния и в Премиър лийг. Белгиецът е смятан за един от най-добрите играчи за сезона в Англия и определено за един от най-проспериращите в света.

Челси все още е в борбата за титлата на Острова. В края на седмицата „сините“ излизат срещу Суонси като гости. От тук до края на кампанията всеки мач има решаващо значение за края на сезона.

Конкурентите на лондончани Манчестър Сити и Ливърпул имат мач помежду си уикенда, който може да преобърне класирането.