
Звездата в атаката на Лил Еден Азар определи като полуфинал гостуването в Москва на ЦСКА, което френският шампион спечели с 2:0. Успехът покачи Лил от дъното до третата позиция в Група В и ги остави в борбата за разпределението на първите две места.
Васил Березуцкий си отбеляза автогол, а по-късно Муса Соу реализира второто попадение за гостуващите „песове".
„Днешната победа беше много важна за нас", каза офанзивният халф Азар пред официалния сайт на УЕФА. „Не започнахме турнира по желания начин, но тук поне успяхме да постигнем нужния резултат."
„Чувствахме се като на полуфинал, защото има още един много важен мач пред нас. Срещу Трабзонспор е истинският финал, тъй като ни трябва нова победа, за да запазим шансове за класиране напред."
Ако Интер победи или завърши наравно с ЦСКА Москва, а Лил се справи със съпротивата на Трабзонспор, френският шампион ще се присъедини към „нерадзурите" на осминафиналите.
„Целият отбор изигра много добър мач, като можехме да поведем още в началото, за да добием увереност. В крайна сметка нямаше значение, защото все пак си взехме своето. Играхме отлично и заслужихме да натрупаме още три точки след този мач", завърши Азар.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ