Еден Азар е №1 в мача Белгия - Русия

Еден Азар беше определен за играч на мача между Белгия и Русия, след като феновете гласуваха в полза на белгийския плеймейкър в официалния сайт на ФИФА.

Футболните запалянковци оцениха подобаващо играча на Челси, който записа втората си асистенция на Световно първенство 2014 и, въпреки че не беше особено активен в двубоя, се оказа с ключов принос за крайния изход.

Азар се активизира в последните 15 минути по левия фланг, а по-малко от 10 минути преди края той се отчете с впечатляващ пробив през защитата на Русия, нахлу в наказателното поле и поднесе топката на Ориги, който с плътен удар донесе успеха на Белгия.

Крилото носи втора победна асистенция на "червените дяволи", след като той подаде и на Дрийс Мертенс срещу Алжир при гола на аса на Наполи, донесъл победата с 2:1.

Благодарение на двете си победи Белгия вече е осминафиналист на Мондиал 2014, като при точка в последния си двубой ще си осигури първото място в груповата фаза.