Джулия Терзийска стигна до основната схема във Франция, чака я голямо име

снимка: БГНЕС

Държавната шампионка по тенис на открито Джулия Терзийска преодоля квалификациите на силния турнир на ITF на твърди кортове в зала във френския град Кроаси-Бобур с награден фонд 50 хиляди долара.

Терзийска победи представителката на домакините Клои Паке с 6:1, 6:4 за 69 минути в решаващия мач от пресявките. 20-годишната софиянка взе първия сет със серия от пет поредни гейма, а във втория поведе с 3:1 и удържа аванса си до края.

Така тя заработи 5 точки за световната ранглиста и 444 долара, а по-късно днес след жребий ще научи и съперничката си в първия кръг на основната схема измежду румънките Кристина Дину и Андрея Миту и французийките Матилде Йохансон и Миртий Жорж.

Директно от първия кръг пък стартира националката на България за "Фед Къп" Елица Костова, която ще играе срещу поставената под номер 7 Сорана Кърстя (Румъния).