
Американската тенис легенда Джон Макенроу посочи рекордьора по брой титли от Големия шлем Роджър Федерер като "най-великият в историята", но не пожела да посочи швейцареца като твърд фаворит за спечелване на предстоящото Открито първенство на Австралия.
В своята лична класация за тримата най-велики в историята на тениса, Макенроу посочи още сънародника си Пийт Сампрас и митичния австралиец Род Лейвър, като според Макенроу, именно Сампрас ще остане в историята като най-добрият състезател на трева и бърза настилка.
"Смятам, че Роджър е най-великият, който някога е живял", заяви ескцентричният Макенроу. "Дали обаче Сампрас би го победил на трева? Отговорът е "да". Но ако двамата се изправят един срещу друг на по-бавна настилка, тогава бих заложил на Федерер, особено след като той най-сетне триумфира на "Ролан Гарос".
"Тримата най-велики в историята, без да има особено голям дебат по това, без съмнение са Роджър Федерер, Пийт Сампрас и Род Лейвър. Сампрас винаги ще бъде най-добрият на бърза настилка, докато Лейвър беше мой идол като дете. А колкото до Федерер, той има на сметката си 15 титли от Големия шлем. Всичко е въпрос на мнение. Но мисля, че Роджър е най-красиво играещият тенисист, който някога изобщо съм наблюдавал."
"Когато говорим за Аустрейлиън Оупън, тогава винаги е било най-трудно да се дадат прогнози. От една страна имаме невероятната жега, а от друга фактът, че играчите се завръщат от почивка, без никой да знае в какво състояние се намират. Има четири или пет изявени фаворити за победата, но никой от тях не изпъква напред", добави Макенроу.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ