Джокович загуби сет, но е на 1/8-финал в Индиън Уелс

Световният №2 Новак Джокович се класира на осминафиналите на тенис турнира в Индиън Уелс, след като се наложи над колумбиеца Алехандро Гонсалес в три сета – 6:1, 3:6, 6:1.

Неочаквано за мнозина мачът не бе лесен за сърбина, въпреки че загуби само по един гейм в първия и третия сет. Във втория намиращият се под №91 в ранглистата Гонсалес успя да спечели с 6:3, като това бе и първи загубен сет за Джокович.

В битка за място на четвъртфиналите сръбският тенисист ще има доста по-сериозно препятствие – Марин Чилич. В третия кръг на турнира от сериите „Мастърс“ хърватинът победи Томи Робредо с 6:3, 6:4. Така Чилич стана и първият тенисист за годината, достигнал границата от 20 победи.

Единствената изненада е поражението на французина Ришар Гаске от Фернандо Вердаско с 5:7, 1:6. Съперник в следващия кръг на бившия световен №7 ще бъде представителят на домакините Джон Изнър, който победи Йен-Хсун Лу с 6:4, 6:3.

Друг испанец – Фелисиано Лопес, също стигна осминафиналите, обръщайки Михаил Кукушин – 1:6, 6:3, 6:4. Роберто Баутиста Агут пък надви финландеца Ярко Нийминен с 6:2, 4:6, 7:6, като по този начин аржентинецът ще играе срещу Еренест Гулбис, който надви първата ни ракета Григор Димитров с 2:6, 6:2, 7:5.