Джокович вече чака Надал или Гришо на финала

Номер 2 в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за финала на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,45 милиона евро.

Джокович победи в драматичен мач Милош Раонич (Канада) с 6:7(5), 7:6(4), 6:3 след три часа игра. Той за пети път в кариерата си достига до финала в Рим, където е двукратен шампион.

В първия сет се игра без пробиви и се стигна до тайбрек. В него Джокович поведе с 3:0, но Раонич направи обрат и спечели със 7:5. Във втория сет сърбинът все пак взе подаването на съперника си и излезе напред в резултата с 3:1, но Раонич изравни - 4:4. Във втория тайбрек Джокович успя да победи със 7:4 точки и да прати мача в трети сет.

Номер 2 в света започна решителната част с пробив за 2:0, а при 5:3 успя да стигне до нов и да спечели мача.

Раонич завърши срещата със 16 аса, но това не му помогна. Джокович очаква на финала победителя от другия полуфинал между седемкратния шампион Рафаел Надал (Испания) и първата ракета на България Григор Димитров, който ще започне не преди 21.00 часа българско време. Джокович се стреми към 44-а титла в кариерата си.