Джокович спечели мач №30 с Федерер

Новак Джокович се класира успешно за финала на "Мастърс" турнира в Париж, след като днес сърбинът спечели своя мач №30 с Роджър Федерер във фазата на 1/2-финалите.

Световният №2 се наложи в три части - 4-6 6-3 6-2, но балансът му срещу Федерер остава отрицателен - 14 срещу 16 победи. По-важното за Джокович обаче е класирането на финал, където той вече очаква победителя от мача между Рафаел Надал и Давид Ферер.

По този начин Джокера запази живи и надеждите си да завърши годината като №1 в света. В настоящия момент лидер в ранглистата е Рафаел Надал, като сърбинът все пак има минимални шансове да измести Матадора от първата позиция.

За Новак Джокович това е и 16-а поредна победа от US Open насам, като за последно той загуби именно от Надал във финалния двубой в Ню Йорк.

Срещата в Париж не стартира добре за световния №2, който се оказа догонващ след първия сет.

Оттук-нататък обаче Джокера наложи превъзходство над швейцареца, като сърбинът установи доминация на корта. Ноле бързо възстанови равенството в сетовете, а в третата част даде само два гейма на "Фед Екс", записвайки и краен успех в срещата.

Новак Джокович и Роджър Федерер отново ще се изправят един срещу друг още през следващата седмица. Двамата попаднаха в една и съща група на финалния "Мастърс" турнир в Лондон, който стартира в понеделник.