Джокович сломи Мъри в епична битка на "02 Арена"

Новак Джокович спечели голямото дерби в група А на "Мастърс"-а на осемте най-добри в Лондон, след като днес световният №1 се наложи в три сета над представителя на домакините Анди Мъри - 4-6 6-3 7-5.

По този начин Ноле записа втора победа в групата, като още тази вечер сърбинът може да си осигури класиране на ½-финала. За целта Жо-Вилфред Цонга трябва да победи Томаш Бердих в другата среща от група А.

Срещата между Новак Джокович и Анди Мъри в Лондон протече равностойно, като победата можеше да отиде при всеки един от двамата тенисисти. В самия край обаче лидерът в ранглистата показа по-здрави нерви и постигна пробив, който му осигури и крайния успех.

Британецът направи повече уинъри в течение на двубоя - 28 срещу 23 на Джокович, но за Мъри бяха и повечето непредизвикани грешки - 44 срещу 40. Олимпийският шампион имаше предимство и при директните точки от сервис - 8 срещу 4, но и това не му помогна да победи пред подкрепящата го британска публика.

По този начин Новак Джокович затвърди и превъзходството си в преките двубои с Анди Мъри, като за сърбина това бе десети успех от общо 17 мача срещу световния №3.

Ключов за крайния изход на сблъсъка се оказа 11-ият гейм на решаващия трети сет. Тогава при резултат 5-5 Анди Мъри допусна пробив на своето подаване, позволявайки на Джокович да сервира за спечелване на мача. Шотландецът бе близо до връщане на пробива, но сърбинът показа добра игра в защита и в крайна сметка стигна до успеха след два часа и половина битка в английската столица.