Джокович се класира за 11-ия си пореден 1/2-финал в Големия шлем

Защитаващият титлата си предишните две издания на Australian Open Новак Джокович (Сърбия) се класира за полуфиналите в Мелбърн, след като се наложи с 6:1, 4:6, 6:1, 6:4 над Томаш Бердих (Чехия).

За Ноле това е 11-ти пореден полуфинал в турнири от Големия шлем, като по този показател пред него е единствено Роджър Федерер, който има 23.

Сърбинът за пореден път показа невероятна физическа форма, след като в предишния кръг бе играл близо пет часа със Станислас Вавринка, но това по никакъв начин не оказа влияние върху представянето му днес.

Бердих успя да спечели първото си подаване в мача, но след това последваха шест поредни гейма на сметката на Джокович, с което той набързо затвори първия сет с 6:1.

Във втората част обаче ситуацията на корта коренно се промени, като вече чехът диктуваше темпото. Той проби Ноле още в първия му сервис гейм и поведе с 2:0. След това двамата печелеха подаванията си, а при 5:4 за Бердих, Джокович стигна до четири точки за връщането на пробива, но чехът показа здрави нерви и не позволи това да се случи, изравнявайки резултата в сетовете.

Третият сет премина под пълната диктовка на сърбина, като както и в първия, той даде само един гейм на Бердих и поведе с 2:1.

В оказалия се последен четвърти сет, един пробив се оказа достатъчен на Джокович да затвори частта с 6:4, а с това и мача, класирайки се за полуфиналите.

В спор за място на финала сърбинът ще спори с Давид Ферер, който по-рано днес спечели испанското дерби с Николас Алмагро, надделявайки в напрегната петсетова битка - 4:6, 4:6, 7:5, 7:6(4), 6:2.