Джокович се класира напред след трудна победа на старта

Световният номер 2 Новак Джокович загуби сет, но стартира с победа на олимпийския турнир по тенис за мъже. Сърбинът се наложи над Фабио Фонини (Италия) с 6:7(7), 6:2, 6:2 за близо два часа игра.

Джокович водеше с 5:3 в първия сет, но италианеца изуми публиката след като сътвори обрат и докара мача до тайбрек, който спечели с 9:7. Интересното тук беше, че при 7:7 в тайбрека срещата бе прекъсната заради дъжд и бе доиграна след няколко часа. Фонини изненада отново с две бързи точки, които му донесоха сета.

След това обаче бронзовия медалист от Пекин 2008 взе нещата в свои ръце. Ноле се разигра и даде само 4 гейма на своя съперник до края на мача.

По този начин Джокович се класира за втория кръг на турнира в Лондон, където ще срешне победителя от двубоя между Анди Родик и Мартин Клижан.

Французинът Жо-Вилфред Цонга също имаше леки трудности и трябваше да играе три сета срещу Томаш Белучи. Цонга изпусна първия сет след тайбрек. След това обаче след две последователни 6-4, 6-4 Цонга стигна до успеха.

В друг мач от днес Давид Ферер (Испания) победи Васек Поспишил (Канада) с 6-4, 6-4.