Джокович се класира на трети пореден финал в Мелбърн

Трикратният шампион и защитаващ титлата си от последните два сезона Новак Джокович се класира за финала на Откритото първенство на Австралия по тенис за трета поредна година.

Поставеният под номер 1 Джокович разгроми четвъртия в схемата испанец Давид Ферер с 6:2, 6:2, 6:1 само за 89 минути.

Сърбинът пое контрола върху мача след 2:2 в първия сет. Той спечели девет от следващите десет гейма, а в третата част набързо поведе с 4:0, за триумфира.

Шампионът не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като допусна само 16 непредизвикани грешки срещу 32 на Ферер. В същото време Джокович пласира 30 печеливши удара, а испанецът успя да направи едва 11.

"Бях наясно с качествата на Давид. Той е играч със страхотни качества и се ползва с голямо уважение от всички в Тура. Аз обаче играх изключително. Исках да бъда агресивен и концентриран при всяка възможност и нещата се получиха. Това определено беше един от най-силните мачове в кариерата ми", коментира 25-годишният сърбин.

Джокович ще играе на финала в неделя срещу победителя от утрешната среща между четирикратния шампион Роджър Федерер (Швейцария) и олимпийския първенец Анди Мъри (Великобритания).