Джокович се класира на финала на Мастърса в Торонто

Шампионът Новак Джокович ще играе на финала на турнира от сериите Мастърс в Торонто с награден фонд 3.2 милиона долара.

Поставеният под номер 1 в основната схема сърбин се справи със своя сънародник Янко Типсаревич с 6:4, 6:1 и ще се опита да спечели трета титла на Роджърс Къп в последните пет години.

Двубоят между Джокович и Типсаревич започна със закъснение от два часа заради падналия в Канада дъжд. При резултат 3:2 в полза на Джокович в първия сет, двубоят беше прекратен заради дъждовното време.

Срещата се поднови след около 90 минути, а Джокович не беше затруднен от своя сънародник и закономерно спечели в два сета. На финала той ще се изправи срещу Ришар Гаске от Франция, отстранил представителя на домакините Джон Иснър след победа със 7:6 (3), 6:3.

Целият турнир в Торонто беше съпътстван от множество прекъсвания и отлагания на мачове заради дъжд и повечето от състезателите трябваше да играят по два мача на ден, за да бъде наваксано изоставането в програмата.