Джокович с трудности на старта в Торонто

Поставеният под номер 1 в схемата Новак Джокович победи Гаел Монфис с 6:2, 6:7(4), 7:6(2) във втория кръг на турнира по тенис за мъже от сериите "Мастърс" в Торонто, който е с награден фонд от 3.1 милиона долара.

Джокович се справи с лекота в първия сет, но загуби втория с тайбрек и с това класирането му в следващия кръг беше поставено под въпрос. Сърбинът обаче се радваше голяма подкрепа от публиката в Торонто, след като Гаел Монфис получи наказание за бавене на времето в заключителната част и с това изнерви феновете край корта.

В крайна сметка, Джокович обърна резултата от 1:3 гейма и се класира за третия кръг на "Роджърс къп".

"Той може би е единственият тенисист, за когото бих платил билет за мач. Много е забавен както за гледане, така и като съперник. Обича да подскача, да се плъзга. . . Много е непредвидим. Няма как да знаеш какво ще направи в следващото разиграване и заради това е толкова интересен", каза Джокович.

Анди Мъри не срещна подобни затруднения, след като победи с 6:2, 6:2 Ник Кириос в първия мач за деня на централния корт. Шотландецът може да срещне Джокович още на четвъртфиналите, а при добро стечение на обстоятелствата за Григор Димитров, българинът ще играе на полуфинал срещу Джокович или Мъри.

Първата ракета на България се класира за третия кръг на турнира, след като победи американеца Доналд Йънг с 4:6, 6:2, 6:3 Това е първа победа в турнир от сериите Мастърс за Димитров като играч от топ 10 на АТП.

Следващият съперник на българина е испанецът Томи Робредо, поставен под номер 17, който днес се справи с французина Жил Симон със 7:5, 6:4. Григор Димитров и Томи Робредо имат само един мач помежду си до момента, спечелен от испанеца със 7:5, 6:1. Това се случи на турнира в Барселона през 2013 година, припомня БТА.