Джокович с рутинна победа на осминафиналите

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Australian Open без да се изпоти. Сърбинът не срещна никакви проблеми срещу Фабио Фонини и му даде само пет гейма в целия мач - 6:3, 6:0, 6:2, продължил малко повече от час и половина.

Така защитаващият титлата си от миналата година Джокович, който има общо четири титли от Мелбърн във витрината си, намери място сред осемте най-добри за седма поредна година.

Ноле тотално превъзхождаше италианския си съперник, като сърбинът имаше цели 22 възможности за пробив при сервис на Фонини. В същото време Джокович загуби едва 10 точки в геймовете, в които подаваше.

За Новак това бе 28-а поредна победа, като балканецът не познава вкуса на поражението от септември 2013 година, когато загуби на финала на US Open.

На четвъртфиналите сърбинът ще има за съперник победителя от двубоя между Станислас Вавринка и Томи Робредо.

В друга среща от четвъртия кръг номер 3 в схематa Давид Ферер надигра с 6:7 (5), 7:5, 6:2, 6:1 германеца Флориан Майер. Съперник на Ферер на четвъртфиналите ще бъде Томаш Бердих, който отстрани Кевин Андерсън в три сета - 6:2, 6:2, 6:3.