Джокович с безпроблемна победа във втория кръг в Мелбърн

Новак Джокович надви Райън Харис и премина в третия кръг на Australian Open.

Номер едно в Световната ранглиста не срещна особени трудности срещу 20-годишния американец и премина през него с резултат 6-1, 6-2, 6-3 само за час и половина игра.

Защитаващият титлата си от миналата година Джокович демонстрира страхотна форма и отличен тенис на "Род Лейвър Арена", като не остави никакви шансове на своя съперник.

Сърбинът пое инициативата още от началото на мача и до края почти не направи грешка. Той сервираше на много високо ниво и загуби точки само в 8 от 56-те си подавания, надигравайки своя съперник по всички показатели.

За по-малко от час игра Джокович вече водеше с 2:0 сета, като даде само три гейма на Харис. В третия сет Ноле намали темпото и това позволи на американеца да покаже малко повече от своите възможности, но в крайна сметка неравната битка приключи в полза на сръбския тенисист.

В следващия кръг миналогодишният победител на кортовете в Мелбърн ще се изправи срещу Радек Щепанек, който успя да се наложи над Фелисиано Лопес с 6-2, 6-2, 6-4.

Фернандо Вердаско също си осигури място в третия кръг след победа с 6-1, 6-3, 6-2 над Ксавие Малис, а Маркос Багдатис надви японеца Тацума Ито с 3-6, 6-3, 6-2, 6-2. В третия кръг кипърският тенисист ще се изправи срещу Давид Ферер.

За него се класира и Жулиен Бенето, който на старта мина път на най-добрия роден тенисист Григор Димитров. Французинът продължава напред след трудна победа с 4-6, 7-5, 7-6(5), 7-6(5) над своя сънародник Едуар Роже-Васлен. Следващият съперник на Бенето ще бъде победителят от битката между Янко Типсаревич и Лукаш Лацко.