Джокович продължава напред в Мелбърн след погром над Никола Маю

Новак Джокович победи Никола Маю с категоричното 6:0, 6:1, 6:1 и се класира за четвъртия кръг в мъжката схема на Откритото първенство на Австралия, предаде БТА. С това лидерът в ранглистата позволи на френския си съперник да празнува на спокойствие своя 30-и рожден ден, оставяйки го извън първия турнир от Големия шлем за 2012 година.

"Желая му честит рожден ден и приятно изкарване довечера", каза Джокович след победата.

Джокович, поставен под номер едно в схемата, се нуждаеше от едва час и 14 минути за победата над французина, който само преди две години сътвори чудо на Уимбълдън с маратонския мач от 11 часа срещу Джон Иснър.

Сърбинът пък продължава преследването на голямата си цел, а именно да стане едва петият тенисист от ерата на Откритите първенства с победи в три поредни големи турнира. В четвъртия кръг той ще играе срещу победителя от мача между Милош Раонич и Лейтън Хюит.

Жо-Вилфред Цонга, който победи Джокович в Мелбърн през 2008 година, също не се изпоти много в мача си от третия кръг на турнира. Той се наложи над Фредерико Жил от Португалия с категоричното 6:2, 6:2, 6:2 и продължава пътя си към титлата от неговия любим турнир в сериите за Големия шлем.

В друга среща от третия кръг поставеният под номер пет Давид Ферер отстрани Хуан Игнасио Чела след 7:5, 6:2, 6:1, докато Ришар Гаске се справи с тенисиста от топ 10 Янко Типсаревич с категоричното 6:3, 6:3, 6:1.