Джокович прегази Мъри и е на финал в Индиън Уелс

Водачът в световната ранглиста за мъже Новак Джокович прегази своя опонент днес Анди Мъри в първа 1/2-финална среща на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс (Калифорния, САЩ), като го победи с 6:2, 6:3 за 88 минути.

Във втория сет британецът спаси три мач бола, но това не обезкуражи Джокера, който сложи точка на спора с четвъртата си възможност.

Първата част бе по-интересната в днешния мач. Новак Джокович проби още първия сервис гейм на противника си, а след това го направи още веднъж, за да стигне до 5:1, но вместо да спечели частта на свой сервис, той допусна пробив. Веднага след това обаче Джокера за трети път взе подаването на противника и след 37 минути игра вече водеше с 1:0 сета.

Вторият сет бе близък по развитие до първия. Сърбинът проби първото подаване на британския си съперник и поведе с 2:0. Последва нов пробив и резултатът набъбна на 4:1. До края световният №1 не допусна за миг да се разконцентрира и затвори мача след 6:2 и 6:3.

В момента се играе другия 1/2-финал, където един срещу друг се изправят Роджър Федерер и Милош Раонич.