Джокович пак победи и изравни Федерер и Борг, прицели се в Макенроу

снимка: AP

Световният №2 в мъжкия тенис Новак Джокович записа своята поредна победа под №41 във втория кръг на „Ролан Гарос". Сърбинът се наложи безпроблемно над Виктор Ханеску, който се отказа в третия сет при резултат 6-4, 6-1, 2-3 в полза на Ноле.

Благодарение на този успех Джокович изравни рекорда от поредни постижения на Роджър Фередер и легендата Бьорн Борг, които също имат по 41 поредни победи. Следващата цел пред сръбския тенисист ще бъде постижението от 42 победи, автор на което е Джон Макенроу. Иван Лендъл пък има 44, докато лидер в тази своеобразна класация е Гилермо Вилас с 46 поредни победи.

24-годишният белградчанин игра много стабилно и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като пласира 27 печеливши удара.

Двубоят започна равностойно, но след 4:4 Джокович взе седем поредни гейма, за да спечели първия сет и да поведе с 5:0 във втория.

Преди началото на третата част Ханеску поиска медицински таймаут заради болки в лявото бедро. Той се върна на корта и изигра пет гейма, след което обаче се отказа.

В опит да изравни Макенроу Ноле ще трябва да се справи с шампиона от Откритото първенство на САЩ през 2009-а година Хуан Мартин дел Потро, който също постигна победа днес и си осигури двубой срещу Джокович в третия кръг на втория за годината турнир от Големия шлем.

Двамата са се срещали три пъти в своята кариера, като аржентинецът все още няма победа над намиращия се в изключителна форма Новак Джокович.