Джокович не се спря и пред Мъри, ще играе за седма титла през сезона

Световният №2 Новак Джокович продължава изключителния си победен ход от началото на новия сезон. Късно снощи сърбинът записа своята победа №36 през 2011-а година, надигравайки Анди Мъри в епична битка завършила при резултат от 2:1 сета в полза на Ноле.

В истинска гладиаторска битка на Мастърс турнира в Рим Джокович извоюва успех с 6-1 3-6 7-6(2) и се класира за финала на надпреварата, където отново ще срещне настоящият №1 в мъжкия тенис Рафаел Надал.

Двубоят срещу Анди Мъри предложи на зрителите изключително красив тенис и драматични събития, като още от самото начало присъстващите на трибуните разбраха, че ще бъдат свидетели на сериозна битка по целия корт между двама от най-добрите тенисисти на нашето време.

Първият сет започна много равностойно и след 30 минути игра двамата бяха изиграли едва три гейма, в които Джокович поведе в 2:0, но Мъри върна пробива в третия изключителен гейм, продължил 12 минути. След това обаче играта на шотландеца претърпя спад и Ноле успя да се възползва, печелейки следващите 4 гейма за да поведе с 1:0 сета.

Втората част обаче ракета №1 на Великобритания изглеждаше далеч по-стабилен и успя да наложи надмощието си над намиращия се в уникална форма сръбски тенисист. Анди поведе с пробив за 4-2, а в следващия гейм се справи и с точка пред Джокович за връщането на пробива. При 5-3 в своя полза пък остана хладнокръвен и така резултатът в сетовете бе изравен - 1:1.

Още по-драматични бяха събитията в последната част, след като Ноле успя да поведе с 3-1 още в неговото начало. Мъри обаче изглеждаше решен на всичко да не позволи на сърбина да го победи и на свой ред успя да обърне резултата до 4-3 след невероятна игра и движение по корта. Световният №2 пък се видя притиснат до стената и успя да върне пробива и да изравни, преди обаче отново да допусне разколебаване в подаването си. Стигна се до 5-4 в полза на Мъри и негов сервис гейм, когато нервите на шотландеца все пак не издържаха и след две възможности за пробив Ноле изравни.

Така в крайна сметка тайбрекът трябваше да реше кой ще бъде противник на Рафаел Надал, а след демонстрираната изключително здрава психика и страхотен тенис името на втория финалист е Новак Джокович. Така в опит да спечели своята седма титла от началото на сезона и в преследване на рекорда на Джон Макенроу от поредни победи, сърбинът ще се изправи срещу Надал, който е настоящ носител на трофея в Рим, като мачът е днес следобяд.