Джокович на 1/4-финал в Рим

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 3.45 милиона евро.

Поставеният под номер 2 сърбин надигра германеца Филип Колшрайбер с 4:6, 6:2, 6:1. Шампионът от 2008 и 2011 година изоставаше в първия сет с 0:4 и загуби с 4:6, но след това постигна обрат, печелейки лесно с 6:2 и 6:1 във втората и в третата част.

На четвъртфиналите сърбинът ще се изправи срещу поставения под номер 5 в схемата и финалист от 2010 година Давид Ферер, който победи с 6:2, 6:3 срещу латвиеца Ернестс Гулбис.

Номер 1 в световната ранглиста и седемкратен шампион в италианската столица Рафаел Надал победи трудно с 6:7 (4), 6:2, 6:1 срещу руснака Михаил Южни. Испанецът изоставаше с един сет, но в края спечели 11 от последните 12 гейма в двубоя.

Следващият съперник на Надал ще бъде седмият поставен Анди Мъри от Великобритания, който надигра Юрген Мелцер (Австрия) със 7:6 (1), 6:4.

В друг от четвъртфиналите оставеният под номер 12 българин Григор Димитров ще се изправи срещу германския ветеран Томи Хаас, номер 15 в схемата и финалист от 2002 година. Също в спор за място на полуфиналите в Рим канадецът Милош Раонич ще играе с Жереми Шарди (Франция), който елиминира изненадващо Роджър Федерер, припомня БТА.