Джокович - Дел Потро - 1:1, мачът ще се доиграе по-късно днес

снимка: AP

Световният №2 в мъжкия тенис Новак Джокович и неговия противник и шампион от Откритото първенство на САЩ през 2009-а година Хуан Мартин дел Потро не успяха да завършат по предварителен график своя двубой от третия кръг на „Ролан Гарос".

При равенство в сетовете - 1:1 мачът между Ноле и Дел Потро бе прекъснат заради тъмнина на кортовете в Париж и ще бъде доигран по-късно днес. Зрителите във френската столица обаче станаха свидетели на невероятен тенис между двама от тенисистите, намиращи се в най-добра форма в момента.

Първият сет отиде на сметката на Джокович, който бе малко по-стабилен и успя да спечели страхотната битка в началните геймове, стигайки до пробив и преднина от 4-1. При 5-3 и сервирайки за сета Ноле допусна изоставане от 15-30, но успя да се концентрира и да затвори частта в своя полза.

Втората част обаче ролите се размениха и на свой ред аржентинецът стигна до провив в четвъртия гейм след двойна грешка на Джокович. Отново се стигна до 5-3, този път в полза на Дел Потро, който също стартира така важния гейм доста колебливо. Ноле дори получи две възможности да върне пробива в последния възможен миг, но 198-сантиметровият аржентинец намери своя най-добър сервис в перфектния момент и след два аса и още два мощни сервиса спечели сета и изравни резултата.

Така страхотната битка между двамата ще бъде подновена днес. Мачът е трети на корт „Сюзан Ланглан" и ще започне веднага след края на двубоите На Ли - Сорана Кърстя и Анди Михаел Мъри - Берер.