Джокера обърна аржентинец в Акапулко (ВИДЕО)

Новак Джокович успя да обърне Хуан Мартин дел Потро в 1/8 финален мач от тенис турнира в Акапулко. Джокера победи с 4:6, 6:4, 6:4 за малко по 2 часа и 40 минути.

Още в първия сет двамата показаха, че не са в най-добрата си форма и се пробиха по веднъж до 3:3. Дел Потро обаче успя да пробие още веднъж сърбина и така спечели сета.

Вторият сет започна още по-колебливо и на няколко пъти и на двамата им се налагаше да спасяват точки за пробив. Дел Потро обаче не издържа и Джокера го проби за 4:2. При 5:3 за Ноле обаче той допусна пробив. Веднага след това обаче отново реализира пробив и изравни сетовете.

В решителният сет пред дел Потро се откри страхотен шанс да спечели мача. Той проби своя съперник за 4:3, но веднага след това Джокера върна пробива. При 5:4 и сервис за дел Потро Ноле си изработи два мач пойнта и с втория затвори двубоя.

Следващият съперник на Новак Джокович е Ник Кирьос.