Джо Харт и Лионел Меси в отбора на кръга в Шампионска лига

снимка: Guliver/Getty Images

И тази седмица най-комерсиалният футболен турнир Шампионска лига ни предложи невероятни мачове, а в надпреварата останаха най-добрите осем отбора - Барселона, Реал Мадрид, Атлетико (Мадрид), Байерн (Мюнхен), Ювентус, Пари Сен Жермен, Монако и Порто.

Във вторник вечер "монегаските" отстраниха Арсенал с общ резултат 3:3, но с повече голове на чужд терен, а испанският шампион Атлетико (Мадрид) буквално се промуши сред най-добрите осем, като елиминира Байер (Леверкузен) след изпълнение на дузпи.

24 часа по-късно Барселона отново победи Манчестър Сити и се класира за осмо поредно участие на 1/4-финалите в Шампионска лига, а реваншът Ювентус прегази като гост Борусия (Дортмунд) с 3:0 и с общ резултат 5:1 стана последния тим сред най-добрите осем.

Представяме ви отборът на седмицата в най-престижния клубен турнир.

На вратата очаквано е поставен стражът на "гражданите" Джо Харт, който снощи неутрализира цели 10 изстрела, отправени към неговата врата. Това е рекорд за тазгодишното издание на надпреварата.

Трима защитници се нареждат пред него. Аймен Абденур (Монако), Патрис Евра (Ювентус) и Леонардо Бонучи (Ювентус).

Във вторник вечер Монако буквално разчиташе на успеха, който постигна на "Емиратс" (3:1) и през по-голямата част от двубоя просто седеше в защита и пазеше топката далеч от вратата. Все пак централният им бранител Абденур се представи отлично, като се намеси ключово в половин дузина ситуации.

Евра и Бонучи се представиха повече от отлично в срещата реванш на "Сигнал Идуна Парк" и имат голяма заслуга за чистата мрежа, която "старата госпожа" постигна.

В халфовата линия са Марио Суарес (Атлетико Мадрид), Жереми Тулалан (Монако), Иван Ракитич (Барселона) и Месут Йозил (Арсенал).

Тулалан изигра доста колеблив мач с екипа на монегаските, като през първата част почти непрестанно бъркаше подаванията си, правеше ненужни фалове, но през вторите 45 минути сякаш халфът се подмлади с 10 години и започна да тича из терена, пресичайки пасове, а също така и задържаше топката повече време в притежание на своя клуб.

Ракитич игра блестящо в двубоя с Манчестър Сити, и макар, че бе засенчен от суперзвездата Лео Меси, Ракитич изигра страхотен мач и отбеляза единствения гол в срещата.

Йозил често е критикуван за играта си от началото на сезона. Всички в Арсенал очакват от него да създава головите положения, да трупа асистенция след асистенция. Определено немският халф не се намира в най-добрата си форма, но в двубоя на "Луи Втори" показа, че прави опити да заиграе така, както го правеше през миналия сезон.

Суарес бе ключов играч при отстраняването на немския Байер, като показа стабилна игра в центъра на терена, а след края на срещата спокойно заяви "Ние сме отбор и го демонстрирахме. Сега никой няма да иска да се изправи срещу нас".

В нападение са поставени Лионел Меси, Карлос Тевес и Антоан Гризман.

Меси буквално прегази защитата на "гражданите" в сряда вечер, като постоянно тормозеше ту Александър Коларов от ляво, ту Бакари Саня от дясно, а често го правеше и с Венсан Комапни и Мартин Демикелис. Единствения, който се "опря" на Бълхата бе стражът на "небесно сините" Джо Харт, който предотврати поне три чисти гола на аржентинския нападател.

Тевес изигра много силен мач за своя тим при победата с 3:0 като гост над Борусия (Дортмунд). Нападателят се разписа на два пъти в срещата, като доста по-важния му гол бе този в третата минута, когато даде много важна преднина на "старата госпожа".

Гризман не започна добре престоя си при "дюшекчиите", след като бе закупен от Реал (Сосиедад), но сега той е безспортният лидер в атаката на мадридския тим и носи успех след успех за отбора на Диего Симеоне.