Джим Вандермеер донесе победата на Финикс срещу Анахайм с гол в продължението

снимка: АП

Отборът на Финикс Койотис успя да измъкне победа с 3:2 след продължение при гостуването си на Анахайм Дъкс в мач от редовния сезон на НХЛ.

Срещата завърши 2:2 в редовното време и така се стигна до 5-минутно продължение, в което Джим Вандермеер донесе победата за „койотите" с второто си попадение в мача, паднало 78 секунди след началото на добавения период.

Първата третина завърши без двата отбора да си отбележат гол, а резултатът бе открит от домакините след гол на Райън Гецлав 5 минути след началото на втората част, като минималната преднина на „патоците" се запази до края на частта.

Джим Вандермеер изравни резултата в началото на последната третина, а до края на мача паднаха още два гола - по един във всяка врата. Първо Матю Ломбарди направи 2:1 за Финикс, а Боби Райън вкара мача в продължения, изравнявайки 2 минути преди финалната сирена.

В 5-минутното добавено време повече късмет имаха гостите от Финикс и след гол на Джим Вандермеер успяха да изтръгнат победата с 3:2.

След този успех Финикс заема 8-о място в Западната конференция на НХЛ, а Анахайм са на 13-та позиция.