Джиджи Буфон не иска да играе срещу английски отбор

снимка: БГНЕС

Вратарят на Ювентус и италианския национален отбор Джанлуиджи Буфон заяви, че не желае английски отбор да бъде съперник на „старата госпожа" на осмина-финалите в Шампионската лига. Стражът обяви, че ще е готов да играе в мачовете на своя тим след Нова година и се чувства подговен.


„Не бих искал да играя срещу тимове от Острова, тъй като преди сме имали проблеми срещу тях. Щастлив съм, че пътищата ни с Барселона не могат да се пресекат. Останалите отбори не ни вълнуват, можем да им бъдем равностойни", споделя Буфон.

Жребият за следващия етап на Шампионската лига ще бъде изтеглен утре.

„Мисля, че ще се върна след Нова година. Точно сега се чувствам добре и вече стартирах тренировки с останалите вратари", добави италианският национал.