Джеймс Тейлър белесна при успех Черноморец над Спартак

Джеймс Тейлър отбеляза 25 точки и спечели 15 борби при победата на Черноморец (Бургас) над Спартак (Плевен) с 83:69 (22:24, 24:18, 22:12, 15:15) в среща от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Домакините губеха срещата след нейната първа част, но впечатляващата игра на записалия "дабъл-дабъл" Тейлър и 24-те точки на Богдан Андонов се оказаха достатъчни за крайната победа, дошла след обрат до полувремето и пълна доминация през третата част.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при четири точки аванс в полза на Черноморец, а само 10 минути по-късно разликата вече беше общо 14. Последната част завърши наравно - 15:15.

Черноморец вече е с актив от 35 точки и заема шестото място в първенството, докато Спартак Плевен остана предпоследен и води единствено пред Теси България, обобщава БТА.

Юношеският тим отстъпи със 79:85 (24:27, 12:21, 22:18, 21:19) срещу Балкан (Ботевград). Тенчо Тенев отбеляза 18 точки за отбора на Балкан, който е трети в първенството и ще запази своята позиция след 25-ия кръг. Рилски спортист (Самоков) е четвърти и играе по-късно днес срещу Лукойл Академик (София).