Джеймс Хардън и Хюстън Рокетс удариха Спърс като гости в НБА

Гардът на Хюстън Рокетс и най-добър подавач от началото на сезона в НБА Джеймс Хардън изведе тима си до победа със 101:99 над Сан Антонио като гост. Хардън регистрира "трипъл-дабъл" с 24 точки, 12 борби и 15 асистенции, като по този начин бе най-полезен в състава на Хюстън. С 20 точки за "ракетите" завърши Райън Андерсън, а с 15 се отчете Ерик Гордън.

За Сан Антонио много силен двубой направи Кауай Ленард, който приключи с 34 точки. Усилията му обаче не бяха подкрепени от съотборниците му, като единствено Ламаркъс Олдридж и Дейвид Лий достигнаха двуцифрен точков актив - съответно 14 и 10 точки. С успеха Хюстън изправари Сан Антонио за лидерската позиция в Югозападната дивизия, но и двата отбора имат еднакъв баланс от по 5 победи и 3 загуби до момента. С 37 точки на Демар Дероузън Торонто победи Оклахома Сити като гост със 112:102. Поражението бе първо у дома за "гръмотевиците" този сезон.

Срещата започна много добре за домакините от Оклахома, които поведоха с 12:0 след тройка на Домантас Сабонис. Постепенно обаче гостите от Торонто намериха ритъма в играта си и още преди края на първото полувреме успяха да осъществят обрат. До края на мача канадският тим така и не допусна разликата да бъде сведена до под 5 точки, с което взе победата. Кайл Лаури прибави 19 точки за успеха на Торонто, докато за Оклахома Ръсел Уестбрук реализира 36 точки, а Виктор Оладипо прибави 18.

В дербито на Ню Йорк в "Медисън Скуеър Гардън" домакините от Никс се наложиха със 110:96 над Бруклин Нетс. Кармело Антъни бе най-резултатен за победителите с 22 точки, а 21 прибави Кристапс Порзингис. С много добро включване от пейката се отчете испанският национал Уили Ернангомес, който завърши с 14 точки за 15 минути игра.

Джъстин Хамилтън и Брук Лопес бяха най-полезни за Бруклин с по 21 точки. Голдън Стейт Уориърс използва 14 тройки през първото полувреме, за да победи гостуващия Далас със 116:95. И трите големи звезди на "войните" Кевин Дюрант, Стеф Къри и Клей Томпсън преминаха границата от 20 точки, като завършиха съответно с 28, 24 и 20 за шестия успех на тима си през сезона.

За Далас бившият играч на Голдън Стейт Харисън Барнс отбеляза 25 точки, а Джъстин Андерсън прибави 16, а братът на Стеф Къри - Сет, завърши с 10.