Джерард съхрани шансовете на Ливърпул за Топ 4 (ВИДЕО)

Стивън Джерард се превърна от антигерой в герой за своя Ливърпул, който надделя с 2:1 над Куинс Парк Рейнджърс на своя "Анфийлд" и запази шансове за Топ 4 и място в Шампионската лига наесен.

Легендарният капитан изпусна дузпа при резултат 1:1, но три минути преди края се реваншира и се разписа за крайното 2:1, с което доближи Ливърпул на четири точки зад четвъртия Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" обаче все още не са изиграли домакинството си на Уест Бромич Албиън.

Преди това Филипе Коутиньо бе открил за мърсисайдци, но Лерой Фер възстанови равенството в 73'. В 79' "червените" получиха правото да изпълнят дузпа, но Стивън Джерард пропусна, за да се реваншира успешно с победно попадение в 87.

Така Ливърпул събра актив от 61 точки след 35 изиграни мача и заема пета позиция в таблицата, докато К.П.Р. е в зоната на изпадащите с едва 27 пункта на сметката си.

Гостите довършиха срещата и с човек по-малко, след като бранителят Недъм Онуоха бе изгонен от игра осем минути преди края с втори жълт картон.

Брендън Роджърс стартира с Рики Ламбърт на върха на атаката, докато Адам Лалана и Рахийм Стърлинг подпомагаха тарана през двата фланга. Филипе Коутиньо, Стивън Джерард и Джордан Хендерсън започнаха рамо до рамо в средата на терена.

Крис Рамзи разчиташе на Чарли Остин на върха на атаката, докато Лерой Фер подпомагаше тарана. Сандро и Джоуи Бартън оформиха двойка вътрешни халфове, а Мат Филипс и Карл Хенри действаха на двата фланга.

Двубоят на "Анфийлд" започна отлично за домакините, след като Филипе Коутиньо откри резултата след само 19 минути игра. Бразилският халф получи подаване от Рики Ламбърт и с параболичен изстрел матира Робърт Грийн, бележейки за 1:0.

В 40' домакините за малко не удвоиха преднината си, но Робърт Грийн успя да се справи при изстрела на Джерард.

В 73' трибуните примлъкнаха, защото К.П.Р. стигна до изравнително попадение. Джоуи Бартън центрира от корнер, а Лерой Фер с отлично воле не остави шансове за реакция на Симон Миньоле - 1:1.

Последните 11 минути се оказаха повече от драматични, защото в 79' се стигна до дузпа в полза на Ливърпул. Зад топката застана Стивън Джерард, но Робърт Грийн позна ъгъла и спаси изстрела от бялата точка на капитана.

Две минути по-късно К.П.Р. остана и с човек по-малко на терена, след като Недъм Онуоха получи червен картон и остави своя тим в неравностойна позиция на терена.

Трибуните на "Анфийлд" изригнаха в 87', когато Стивън Джерард се реваншира за пропуснатата дузпа и донесе три точки на Ливърпул. "Осмицата" засече с глава центриране в наказателното поле на "рейнджърите" и оформи крайното 2:1 в сблъсъка.