Дженоа повали Лацио и го отдалечи от челото

Отборът на Лацио поизостана от челниците в италианската Серия А, след като днес воденият от Еди Рея състав претърпя поражение с 2:3 при визитата си на Дженоа на "Стадио Луиджи Ферарис".

След само 46 минути игра резултатът бе класически в полза на "грифоните" - 3:0, като гостите от Рим успяха да върнат две попадение, благодарение на точно изпълнена дузпа от Кристиан Ледесма и точен изстрел на Алваро Гонсалес в края. За повече обаче нямаше време, а Лацио завърши срещата и с човек по-малко, след като Мобидо Диаките бе изгонен 8 минути преди края.

По този начин Лацио остава на 4-та позиция във временното класиране на Серия А с актив от 39 точки след 22 изиграни срещи, като "небесносините" пропуснаха да изпреварят поне временно 3-ия Удинезе. Дженоа пък увеличи точковия си актив на 30 пункта, заемайки 8-мо място в класирането.

Първото полувреме не протече никак добре за "орлите", които се оттеглиха на почивка с две попадения пасив. Домакините откриха след истински шедьовър на аржентинеца Родриго Паласио, който в 9' отбеляза гол, достоен да кандидаства за попадение на сезона в Калчото. "Грифоните" изпълниха статично положение пред вратата на Маркети, а Паласио по фантастичен начин отклони топката с пета към мрежата - 1:0. В 25' резултатът вече бе удвоен, когато Бошко Янкович се възползва от грешка на Маркети.

През втората част се стигна до още 3 попадения в двете врати, гарнирани и с един червен картон. Бошко Янкович направи резултата класически в 46', вкарвайки за втори път в двубоя, а 8 минути по-късно Лацио върна един гол. Лулич бе фаулиран в наказателното поле на Дженоа, а Кристиан Ледесма бе точен от бялата точка за 3:1.

В последните 10 минути на "Стадио Луиджи Ферарис" стана интересно, като в 82' гостите останаха с десет души. Червен картон получи Мобидо Диаките, който си позволи да отправи обидни реплики по адрес на главния съдия. В заключителните минути Алваро Гонсалес върна един гол, но за Лацио вече бе твърде късно, за да се пребори поне за точката.