Дженоа повален отново, Болоня печели трилър с пет гола

Дженоа показа характер срещу Болоня на „Стадио Ренато дал'Ара", но въпреки това записа трета поредна загуба и вече 14 мача няма успех в Серия А.

Борещите се за спасение отбори направиха вълнуващ двубой, в който зрителите видяха пет гола, а в крайна сметка домакините спечелиха с 3:2.

Вероятно този успех ще се окаже решаващ за каузата на Болоня, който вече се извисява на цели 10 точки от 18-ия в класирането Лече, макар тимът на Валери Божинов още да не е изиграл своя мач от 35-ия кръг.

„Червено-сините" имат 45 точки и засега заемат 9-та позиция, докато Дженоа е с 36 и се намира точно над чертата на изпадащите. Ако Лече спечели своя двубой днес, ще измести отбора от Генуа на спасителното 17-то място.

Даниеле Портанова откри резултата за Болоня в 24-ата минута, а Гастон Рамирес покачи на 2:0 в 37-ата.

Гостите от пристанищния град обаче не се отказаха да търсят поне точката и Родриго Паласио намали на 2:1 в 59-ата минута, но Гьорги Гарикс отново увеличи аванса на Болоня в 67-ата.

Крайното 3:2 фиксира Кристобал Хоркера в 79-ата, а в добавеното време Дженоа изпусна два златни шанса за изравняване, като първо удар с глава на Юраж Кучка бе избит в корнер, а след това Джузепе Скули от чиста позиция отново с глава не нацели рамката.