Дженоа измами Лацио и си тръгна с 3 точки от "Олимпико"

Лацио допусна изненадващо домакинско поражение с 0:1 от Дженоа и не можа да запише най-добрия старт на нов сезон в историята си.

Наставникът на „орлите" Владимир Петкович бе изравнил постижението на легендарния тактик Томазо Маестрели от 1975-та година с постигането на три последователни победи в първите три кръга.

4-ти успех в 4-ия кръг щеше да бъде нов клубен рекорд, но въпреки купищата положения пред офанзивните футболисти на Лацио, гол във вратата на Себастиен Фрей не падна.

Вместо това при една от редките си контраатаки гостите се поздравиха с упех, а Марко Бориело се озова сам срещу вратаря Федерико Маркети, за да го простреля с мощен диагонален изстрел по тревата - 0:1.

Така Лацио остава с 9 точки в класирането и временно заема 4-та позиция, след като изостава с 3 от лидера Ювентус и с 1 от Наполи и Сампдория. Дженоа пък е на 8-мо място с 6 пункта, след като миналата седмица не можа да удържи шампионите у дома си и допусна загуба с 1:3.

Унгарският национал Даниел Тошер можеше да се разпише след почивката, след като избегна капана на засадата и се озова очи в очи със Себастиен Фрей, при което финтира вратаря и стреля към опразнената мрежа. Топката обаче бе изчистена от голлинията със самоотвержен шпагат на Микеле Канини.

Мауро Сарате стреля над вратата, а малко по-късно стражът на Дженоа инстинктивно изби шут на Антонио Кандрева в корнер, като със същия успех кълбото можеше да влезе и във вратата.

Ернанеш на два пъти също не успя да даде аванс на Лацио преди почивката, като нападателната немощ на „орлите" принуди треньора Петкович да пусне в игра Мирослав Клозе. В 75-ата минута германският национал майсторски нахлу в наказателното поле отляво, но диагоналният му изстрел премина на сантиметри от гредата.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Бориело си поведе топката с глава от центъра и спринтира напред, за да се озове очи в очи с Маркети. Последва перфектно премерен изстрел на бившия играч на Рома, Ювентус и Милан, който се оплете в мрежата и донесе победата на Дженоа - 0:1.

szólj hozzá: Lazio 0-1 Genoa