Джъд Тръмп уверено крачи към титлата в Welsh Open

снимка: Sporta.bg/ Радила Радилова

Световният номер 2 Джъд Тръмп продължава да бъде най-сериознаха заплаха за титлата от Welsh Open, чиято защита настоящият шампион Динг Жунуи продължава успешно с класиране на полуфиналите.

Тръмп, който отпадна разочароващо рано от Шампионата на Обединеното кралство през декември 2012 и Мастърс в началото на 2013-та, продължава да няма титла от ранкинг турнир след триумфа си в РТС Victoria Bulgaria Open.

Асото обаче беше безмилостен в сблъсъка си от ¼ финалите на Welsh Open срещу националния герой на Индия Панкаж Адвани, който стана първият представител на тази страна в толкова напреднала фаза от ранкинг турнир.

По пътя си към двубоя с Тръм Адвани, който е 8-кратен световен шампион в билярда, съкруши двама бивши световни шампони в лицето на Шон Мърфи (2005) и на Греъм Дот (2006).

Тръмп обаче изкова солиден аванс от 4:0 фрейма още на почивката и се нуждаеше само от още един, за да се класира на полуфиналите. Адвани върна интригата след интервала, печелейки 2 партии, но в крайна сметка отстъпи с 5:2.

Следващият опонент на световния номер 2 ще бъде Стивън Магуайър, който имаше сравнително лек жребий до този момент в надпреварата. Шотландецът трябваше да се пребори с Антъни Хамилтън (4:2), Матю Стивънс (4:2) и Алън МакМанъс (5:3), за да се изправи срещу Асото.

Стюарт Бингам пък похода на Кен Дохърти към най-доброто му класиране в ранкинг турнир през сезона. Шампионът от Висшата лига пребори легендата от Ирландия с 5:3 и си спечели място на полуфиналите, където ще се изправи срещу действащия шампион в Welsh Open Динг Жунуи.

Китайският номер 1 нямаше затруднения срещу една от приятните изненади на турнира Робърт Милкинс и го срази с 5:1, за да продължи пътя си към втора титла от сезона.

Динг излиза на масата срещу Бингам днес от 15:00 часа, като Евроспорт ще излъчи 60-минутен запис на двубоя от 20:00.

В 21:00 отново по Евроспорт започва директно предаване на срещата между Тръмп и Магуайър.