"Джазмените" с инфарктна победа над "Ястребите" в НБА

снимка: БГНЕС

Дерик Фейвърс отбеляза 23 точки, а Родни Хууд добави други 20 при победата на Юта Джаз с 97:96 над Атланта Хоукс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Успехът в неделя вечер прекъсна серия от три поредни поражения за Джаз, докато Атланта допусна трета загуба в последните си четири мача в шампионата.

Пол Милсап записа личен рекорд за сезона с 28 точки за Хоукс, но не успя да уцели коша при опит за три точки в последната минута, а по-късно пропусна и със сирената. Пойнт Гардът Джеф Тийг пък отсъстваше заради травма в глезена, което остави Атланта без своя втори най-добър реализатор през сезона. На негово място игра Денис Шрьодер, който завърши с 11 точки и девет асистенции.

Ал Харфърд и Кент Бейзмор отбелязаха по 16 точки за Хоукс. Харфърд се разписа и от зоната за три точки 33 секунди преди края, когато оформи и крайния резултат в срещата. Маркъс Смарт отбеляза рекордните в кариерата си 26 точки за победата на Бостън със 100:85 срещу Оклахома Сити.

Айсая Томас добави 20 пункта за Селтикс, които записаха трети успех в последните си четири мача. Баскетболистите на Бостън изковаха победата с 48 процента успешна стрелба и с 47 спечелени борби срещу 34 за Тъндър.

Демаркъс Къзинс вкара 10 от 36-те си точки в последната четвъртина и спечели общо 10 борби за третия пореден успех на Сакраменто в НБА. Руди Гей добави 26 пункта за Кингс, които преодоляха съпротивата на Торонто със 107:101.