Дзакерони: Не разбрах защо Сисоко получи първия си картон

галерия:

снимка: АП

Наставникът на Ювентус Алберто Дзакерони изрази претенции към съдийство на вчерашното дерби с Интер в Серия А, завършил с поражение 0:2 на "старата госпожа".

 

Гостите от Торино трябваше да играят с човек по-малко в голяма част от времетраенето на срещата, след като Момо Сисоко напусна рано с два жълти картона. Самият Дзакерони пък разкри пред пресата, че не е разбрал защо малиецът е получил първото си предупреждение.

 

"Не разбирам защо Сисоко получи първия си жълт картон", проплака Дзак след загубата. "Няма никакъв спор относно втория картон, но при първия моят футболист нямаше никаква вина за случилото се."

 

"Срамно е, че подобно решение бе взето в толкова важен мач. Винаги съм вярвал, че футболистите са тези, които трябва да водят парада в едно шоу, а не съдиите. Въпреки всичко, моите играчи показаха страхотен дух, като се опитвахме да не даваме пространство на Интер да атакува. Интер обаче отново доказа, че е по-добър от Ювентус", добави опитният специалист.