ДЮШ на Локо (Пд) със силни изяви в Турция (СНИМКИ)

Порция приятелски мачове изиграха децата и юношите на Локомотив (Пловдив) на подготвителния лагер в Кушадасъ. Срещи с една от най-силните школи в Турция - тази на Алтай (Измир), се играх в южната ни съседка.

Преди мач на набор 2006, делегацията на Локомотив подари и фланелка на представителния тим на шефа на школата на Алтай, която бе връчена от треньора Аян Садъков-младши.

Момчетата от набор 2003 се наложиха над връстниците си от Алтай с 1:0. Голът за "черно-белите" бе дело на Тони Милушев, който осигури победата за отбора на Костадин Апостолов.

Набор 2004 изигра два мача. Възпитаниците на Даниел Димитров надвиха с 6:1 Айдън Спорт. "Смърфовете" изиграха и втора проверка - срещу Алтай. Пловдивчани отстъпиха с 0:1 в силния дъжд над Кушадасъ. Локомотив има за какво да съжалява, след като през второто полувреме момчетата на Даниел Димитров изпуснаха редица изгодни положения, с които да си осигурят не само равенството, но и категорична победа.

Децата от набор 2006 също изиграха два приятелски мача с Алтай. Първата проверка завърши при 2:2. Локомотив поведе с два гола на Мартин Петров, но турския тим стигна до равенството в последните минути. Впоследствие двата тима отново премериха сили, а "черно-белите" спечелиха с класическото 3:0. Автори на попаденията станаха Иван Сулев (2) и Мартин Петров.

Набор 2007 допусна две поражения с 2:0 и 2:1. Футболистите на Николай Греков и Илиян Иванов се представиха много силно и в двата мача с Алтай и владееха инициативата, но допуснаха загуби.