Дюселдорф се саморазправи с Айнтрахт

Фортуна Дюселдорф постигна категорична победа с 4:0 като домакин срещу Айнтрахт Франкфурт в първа среща от 15-ия кръг в германското първенство, информира БТА.

В 36-ата минута Карим Матмур от гостите получи червен картон за втори път в последните седем дни и отново направи задачата на Айнтрахт изключително тежка.

Щефан Райзингер откри резултата в 38-ата минута след самостоятелна атака, а четири минути по-късно Оливер Финк с удар от повече от 20 метра покачи на 2:0.

След почивката голове на Нандо Рафаел и Аксел Белингхаузен оформиха най-изразителната победа за Фортуна през настоящия сезон.

Победата изкачи отбора от Дюселдорф на 13-о място в Първа Бундеслига с актив от 18 точки, докато Айнтрахт запазва петата си позиция.

По-късно днес е дербито между лидера Байерн Мюнхен и шампиона Борусия Дортмунд.