Две пропуснати дузпи опропастиха хеттрици в Серия А (ВИДЕО)

Последният кръг на Серия А бе изключително атрактивен с цели 47 гола в десетте мача от 38-ия уикенд на сезон 2014/15. Най-драматично бе в дербито за третото място между Наполи и Лацио, които завършиха 2:4 в решителния дуел, който определи последния представител на Италия в Шампионска лига (плейофи).

Лацио поведе с 2:0 през първото полувреме на стадион „Сан Паоло“, но с мощен натиск след почивката домакините изравниха чрез два гола на Гонсало Игуаин. Неговата голова сметка за сезона набъбна на 18, като той получи златен шанс да оформи хеттрика си и да осъществи пълен обрат, когато в 75-ата минута бе отсъдена дузпа за Наполи.

Игуаин обаче стреля разочароващо над вратата и пропусна да вкара тима си в топ 3, а в последните пет минути Лацио реализира две попадения и си тръгна от Неапол триумфиращ. Игуаин е пропуснал четири от шестте дузпи, които е изпълнил в Серия А и поради този факт изглеждаше странно, че точно той се нагърби с огромната отговорност.

Още един хеттрик в последния кръг на Серия А бе опропастен заради изпусната дузпа, макар и в мач без особен заряд. Сасуоло спечели с 3:1 домакинството си на Дженоа, като головете бяха реализирани още през първото полувреме, а два от тези на 'неровердите' бяха дело на Симоне Дзадза.

Националът на Италия имаше шанс да приключи сезона с хеттрик и да увеличи сметката си (15), когато в 68-ата минута изпълни дузпа. Вратарят на Дженоа Еуженио Ламана отрази изстрела на италианския национал, а при добавката капитанът Манянели се разписа, но попадението бе отменено заради засада.

(видеото по-долу е от головете в мача, вторият на Симоне Дзадза за 3:0 е изключителен):