Два гола на Пацини пречупиха Болоня

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Милан записа домакински успех с 2:1 над Болоня в среща от 21-ия кръг на Серия А, благодарение на двете попадения на Джампаоло Пацини през второто полувреме. Филип Мексес си отбеляза автогол шест минути преди края, но това не се оказа фатално за неговия тим.

Така "росонерите" събраха актив от 34 точки, изпреварвайки Рома за 6-ата позиция във временното класиране. "Джалоросите" обаче са с мач по-малко. Тази вечер Рома приема Интер на своя "Олимпико". Болоня пък остава в долната половина на таблицата.

Наставникът на домакините Масимилиано Алегри заложи на тройката Ел Шарави - Пацини - Нианг в предни позиции, докато Робиньо и Боян Къркич останаха на резервната скамейка. Рикардо Монтоливо, Матийо Фламини и Кевин-Принс Боатенг стартираха в средата на терена, а Антонио Ночерино се появи на терена след почивката.

Бившият таран на Милан Алберто Джилардино оглави атаката на Болоня, докато Алесандро Диаманти и Панагьотис Коне му помагаха от втора позиция.

Разочароващо за тифозите на "Сан Сиро", първата част в Милано завърши без отбелязани голове. Не бяха много и шансовете за гол пред двамата вратари, като срещата не предлагаше особено високи темпове на игра.

Ел Шарави пробва рефлекса на Аглиарди след пробив отляво, докато Кевин-Принс Боатенг пробва късмета си от дистанция. Мбайе Нианг също се опита неуспешно да открие, докато Кристиян Абиати трябваше да отразя удар на Риверола от състава на Болоня. Опасен изстрел с глава отправи и Джампаоло Пацини, но отново Аглиарди внимаваше.

Ситуацията се промени през вторите 45 минути, когато най-сетне се стигна и до попадения на "Сан Сиро".

В 58' Джампаоло Пацини направи непростим пропуск, не успявайки да реализира от близка дистанция след центриране на Абате. Две минути по-късно отново стражът на гостите се намеси, този път отразявайки удар на Ел Шарави.

В 65' Пацини все пак се реваншира за пропуска си, превземайки вратата на гостите. Удар на тарана рикошира в тялото на Михаел Антонсон и не остави шансове на Аглиарди за 1:0.

Последните десет минути на двубоя се оказаха и най-интересни, довеждайки до две попадения - по едно във всяка врата. В 82' Джампаоло Пацини удвои аванса на Милан, бележейки втория си гол в мача. Нападателят овладя добре кълбото и прониза Аглиарди за втори път, успокоявайки съотборниците си.

Само две минути по-късно обаче Болоня се върна в мача, не и без помощта на домакините. Филип Мексес сам прати топката в мрежата на Кристиян Абиати, но сили за повече футболистите на Болоня нямаха.